25 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

KILL BILL (És Tarantino) topicja

Germinator
#151 Germinator [29817]
Hát én ilyen ranglistát tuti nem tudok összeállítani, csak annyi, hogy nálam a Ponyvaregény-Kutyaszorítóban-Becstelen Brigantyk az egy szinten van. A második kategória meg a többi filmje (a Jackie Brownt még nem láttam)

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Bruse
#150 Bruse [158]
Tarantino nekem is az egyik kedvenc rendezőm, még egy filmjébe se csalódtam, mindegyiket jónak tartom ( van amelyet/amelyeket zseniálisnak )

Ha már Kill Bill szerintem ne folytassa...ne térjen vissza a darálós illetve grindhouse-filmekhez. Sokkal inkább készítsen egy mélyebb filmet, amolyan Oldboy szerűt.

Rangsorom:
1. Ponyvaregény 9/10
2. Jackie Brown 9/10
3. Kutyaszorítóban 8/10
4. Becstelen Brigantyk 8/10
5. Halálbiztos 8/10
6. Kill Bill (1-2) 7/10

Válasz erre

Tyrn
#149 Tyrn [11406]
hmm, érdekes sorrend, de hát kinek ez, kinek az.
az én rangsorom így néz ki:
1. ponyvaregény
2. kutyaszorítóban
3. kill bill 1-2 (veled ellentétben nekem a második tetszett jobban)
4. jackie brown
5. becstelen brigantyk
6. halálbiztos

a halálbiztos egyáltalán nem tetszett, a becstelen brigantyk meg nekem elég volt egyszer. a jackie brown jó szerintem, többször láttam. a kill billeket szintén. az első kettőt meg sztem 4-5x tuti.

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2011.03.28. 11:53
VodevilX
#148 VodevilX [11345]
Jackie Brown-t is megnéztem, de semmi sem változott... Vagyis megnyugodtam, részemről amilyen nehéz a többit rangsorolni, olyan egyértelmű ennek a pozíciója az utolsó helyen, de amúgy tényleg jó film.
Csak esetleg az lehet a helyzet, hogy novella alapján készült. Talán zenében ver több másik filmet is, de ez nem elég.
Egyébként hihetetlen zenei érzéke van, bár egy interjúban azt mondta, hogy több számot is úgy választ ki, hogy később a néző bárhol meghallja, a hozzá kapcsolódó jelenet jusson eszébe, nos ez részben így van velem is, de az biztos hogy kurva jók a filmzenéi, már 2 hete csak ezeket hallgatom, mindet.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2011.03.28. 11:53
VodevilX
#147 VodevilX [11345]
Aktualizáljuk picit
Amúgy fogalmam sincs, egyre kevésbé vagyok benne biztos, eleinte a Kutyaszorítóban volt, mikor még nem voltam oda a Ponyvaregényért, ezen felül pedig még csak a Kill Bill vol.1-2-t láttam, és azok voltak a 2-3. helyen. Azóta elkészült az Becstelen "masterpiece" Brigantyk, illetve a Halálbiztos és valamikor már láttam a Jackie Brown-t is. Utóbbit nem is tudom hova tenni, mert csak foszlányokra emlékszem, meg arra, hogy különösebben nem fogott meg, kíváncsi is lennék, hogy erről a filmről milyen véleményen vagytok.
Azóta persze sikerült beleszeretnem a szinkronos Ponyvaregénybe is... és így bizony elég nehéz eldönteni. Jackie Brown-t majd megveszem, úgyis nemrég jelent meg az új 2 lemezes, aztán majd újranézem, biztos vagyok benne, hogy javulni fog róla a véleményem

#1 Inglourious Basterds
#2 Kill Bill vol.1
#3 Pulp Fiction
#4 Reservoir Dogs
#5 Kill Bill vol.2
#6 Death Proof
#7 Jackie Brown

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: Tyrn 2005.08.25. 18:43
VodevilX
#146 VodevilX [11345]
Na mostanában nagyon téma, hogy lehet 3. rész.
Kurva jó lenne, szóval én akarom!!!

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Germinator
#145 Germinator [29817]
hm... ez még eszembe se jutott

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

Válasz erre

Előzmény: Gillette 2006.07.08. 19:32
Gillette
#144 Gillette [9789]
Azért érdekes, hogy Uma Thurman a Ponyvaregényben egy bukott színésznő aki szerepelt egy pilotban amiben egy 5 főből álló szupercsapat tagja és a specialitása a kések voltak.

"Öljétek meg mind, Isten majd kiválogatja az övéit" Arnaud Amaury (1209)

Válasz erre

Babykiller
#143 Babykiller [14268]
Hattori Hanzo egy 16. századi ninja volt, és tuti volt kardja is

Válasz erre

Előzmény: MagicMoment 2005.12.28. 09:18
VodevilX
#142 VodevilX [11345]
számomra megdöbbentő hogy 990/db-ért meg tudtam venni a 2 részt
az árához képest nem régi film

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

MagicMoment
#141 MagicMoment [17778]
noh,hamár megvettem eredetiben,akkor megis néztem egymás után a két részt.(sokadszorra ) még mindig kurva jó film. az elején a néger suna ááá lucy liu is naon raj a kis szeplőivel
egyébként a hattori hanzo kard az csak kitaláció,vagy valóban létezik?

Válasz erre

nihilism
#140 nihilism [3144]
Aha, gondolom elore tudtad az elso resz elejen, hogy ki ez a menyasszony, es hogy mit fog csinalni, ja, es hogy ki a Bill es az emberei. Biztosan.

Válasz erre

Előzmény: Miking 2005.09.20. 15:27
Miking
#139 Miking [959]
"sztem meg pont a 2 volt kiszámítható" 2 helyett 1

Válasz erre

Miking
#138 Miking [959]
Sztem meg pont a 2 volt kiszámítható. Elmegy japánba, szervál egy fegyvert és levágja a japcsikat. Követhetetlen? Nem kell megszámolni, hogy hány sárgát ölt meg. Nincs benne valami sok változatosság. Ja de, mert van akinek a karját, másnak a lábát, de néhol akár a fejét is levághatja!
A kettő az mintha olyan lenne, mintha rászoltak volna Tarantinora, hogy ezt nem kéne. Egy embert nem szabdalt fel a szöszke a 2ben!!!
Amikor elkezdenek fightolni ellevel, akkor egyszerüen kiszedi a szemét és kész, billt megnyomkodja, azt annyi. Ezért is jobb volt. Elkezdenek harcolni, "jajj ne már megint fél óráig fognak kardozni", de nem!

Válasz erre

Az Inkvizítor
#137 Az Inkvizítor [1233]
Így van, a kettő már közepes, ráadásul a trailerjében lelőttek minden poént, igen, azt a keveset.

Hijo de puta.

Válasz erre

Előzmény: nihilism 2005.09.20. 15:01
nihilism
#136 nihilism [3144]
A vol 1 merfoldekkel jobb, mint a ketto... Nem a meszarlas miatt, hanem a cselekmeny porgossege, nehol kovethetetlensege, valtozatossaga miatt. En anno 6x neztem meg, es meg a 4.-re is tudott ujat mutatni. A ketto az meg kiszamithato, nyalas, lappangos, unalmas, bena film. Az elso messze jobb.

Válasz erre

Bagaméri
#135 Bagaméri [332]
Meg mondjuk a 2 az sokkal komolyabb rész, ahogy Elle-n bosszút állt... na az az igazi bosszú nagyon jól kitalálta a rendező.Az elsőben a látványra mentek de nem annyira rossz az se.

"Ezt a vad mezőt ismerem, ez a magyar Ugar"

Válasz erre

Miking
#134 Miking [959]
Ha már ketté osztjuk a filmet, akkor nekem a második része tetszett jobban. Abban derül ki minden, ez nélkül az 1 csak értelmetlen mészárlás.
Mekkora poén volt már az, ahogy a csaj kinyírta billt.

Válasz erre

The Conquistador
#133 The Conquistador [2300]
Nálad. Ergo én olyan túlzásokba esek, amilyenbe csak szeretnék.

The Conquistador (2005.09.03 - 2006.04.08) --> Control

Válasz erre

Előzmény: szmoore 2005.09.19. 00:09
szmoore
#132 szmoore [85]
Azért ne menjünk túlzásokba, Kutyaszorítóban meg a Ponyvaregény nálam a tizes skálán 11-et kap, a Jackie Brown jó ha hatot, a Négy szobás project is nagyon fasza, a Kill Bill pedig 9.. Nálam.

Válasz erre

Előzmény: The Conquistador 2005.09.18. 23:04
The Conquistador
#131 The Conquistador [2300]
Hát igaz, ami igaz, a második részben nem mészárolták le Manson módra a Távol-Kelet népességének felét... A második részben teljesedik ki igazán Tarantino munkássága, a dialógusokban, nem pedig az agyatlan mészárlásban. Nem is szeretem, mikor két külön filmként tekintik a produkciót, szerintem az egész egy nagy 10/10, akárcsak Tarantino akármelyik filmje.

The Conquistador (2005.09.03 - 2006.04.08) --> Control

Válasz erre

Előzmény: Mann 2005.09.18. 23:01
Mann
#130 Mann [458]
Én 1490/db-ért vettem nekem spec a második rész csalódás volt az elsőhöz képest.

Válasz erre

Miking
#129 Miking [959]
Banyek, tegnap, szombaton leadták az hbon mind a kettő rész egymás után, fel is vettem, aztán fél 1 kor elaludtam. Aztán másnap kiderült, hogy a szar kazettámon nem volt elég hely, ezért pont akkor, amikor bemegy a csaj bill házába, megszakította a felvételt. ÁÁÁÁá.

Válasz erre

Kozmi
#128 Kozmi [29]
Én megnéztem, de sajna lemaradtam az elejéről és a végéről , de majd kihozom a tékából...
Mellesleg az elején nagyon nem érdekelt a film, de egyszer tévedésből ezt néztem meg, és nagyon megtetszett! És több, mint puszta gyilkolás...

"A South Parkból nagyon sokat tanulhat az ember!"

Válasz erre

Bagaméri
#127 Bagaméri [332]
Akinek van HBO-ja, az nézze ma 22:00-kor a Kill Bill 2 lesz. Nagyon örülök neki mert eddig nem láttam szinkronosan csak angolul

"Ezt a vad mezőt ismerem, ez a magyar Ugar"

Válasz erre

Bagaméri
#126 Bagaméri [332]
Azért ha elvágnak egy ütőeret nem csak csöpögni fog... Sztem ez a vér spriccelés valós lehet, elvégre még nem látott senki innen élőben ilyet(legalábbis remélem)

"Ezt a vad mezőt ismerem, ez a magyar Ugar"

Válasz erre

.:[Kain]:.
#125 .:[Kain]:. [11704]
kicsit? a jöttünk láttunk visszamennék első részének legelején lefejeznek egy csávót. egy deci vér nem spriccel belőle. de persze érthető, nem akarták túl élethűre mert az amúgyis vígjáték.

Válasz erre

Előzmény: Storm Blake 2005.08.26. 00:45
Storm Blake
#124 Storm Blake [240]
Ja ez igaz, ha meghal akkor nem... De a csaj életben maradt. Élőben természetesen én sem láttam ilyesmit, de valszleg' azért is érezhető túlzásnak egy-két jelenet (van ami biztos tényleg túlzás), mert a legtöbb film vérengzős jelenete inkább a másik végletet képviseli (kicsit visszafogottabb a valósághoz képest).

When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.

Válasz erre

Előzmény: asas01 2005.08.26. 00:33
asas01
#123 asas01 [12269]
Nem állna el a vérzése, de nem spriccelne 10 méterre 20 percig. Ha meg a szive is megáll, akkor végképp nem lövell ki.

i tell it like it is, cause im a bold figure

Válasz erre

Előzmény: Storm Blake 2005.08.26. 00:29
Storm Blake
#122 Storm Blake [240]
Mégis mitől állna el pár másodperc alatt a vérzés? Nem emélkszem már pontosan a kézlevágós jelenetre, de az biztos hogyha valakinek a fejét vágják le, akkor spriccel a vér mint egy szökőkútból. Szal' az fejezős jelenetet egyáltalán nem tartom túlzásnak.

When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.

Válasz erre

Előzmény: asas01 2005.08.26. 00:17
Pyrogate
#121 Pyrogate [21770]
Még nem vágtam le a fejem, szal nem tudom hogy spiccel-e (de a nagy nyomás miatt biztos)

egyébként na, bevallom tényleg el van túlozva. Persze ez amolyan művészi túlzás, hogy ezzel is nyomatékosítsa a sérülést/halált, és a vért, mint az élet utolsó pillérét szimbolizálja.

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: asas01 2005.08.26. 00:17
asas01
#120 asas01 [12269]
Inkább azzal van baj, ahogy spriccel szanaszét a finom vérecske, amikor levágnak egy-egy kezet vagy fejet. Pl, amikor lekapj a nő kezét és egy órán át fröcsög belőle az elég poén. Bár azt sztem annak is szánta. Mondjuk én is jó régen láttam már sajnos.

i tell it like it is, cause im a bold figure

Válasz erre

Előzmény: Pyrogate 2005.08.26. 00:14
Pyrogate
#119 Pyrogate [21770]
Azért rakott bele annyi embert, hogy legyen sok vér. Azaz összesen volt 100 liter vér, és 60 ember kb. Szal nem olyan rossz arány

Vagy csak régen láttam?

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: asas01 2005.08.26. 00:10
asas01
#118 asas01 [12269]
Egy emberben jó esetben 5 liter vér van. Ez egy szimpla fejlevágástól nem fröcsög ki, de főleg nem hígul fel 20 literré. Erősen el van túlozva, de ez nem baj.

i tell it like it is, cause im a bold figure

Válasz erre

Előzmény: Pyrogate 2005.08.26. 00:08
Pyrogate
#117 Pyrogate [21770]
Mondjuk azt hiszem - szerencsére - nem sok embernek van fogalma arról, hogy mennyi vér lehet egy ilyen leszámolásban. Én legalábbis még nem láttam ilyet élőben - hozzáteszem, nem is akarok. MAx. az amcsi filmekből van viszonyítási alapom. Szóval nem biztos hogy annyira túlzás
MAjd megkérdezek egy orvos rokonomat

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: asas01 2005.08.26. 00:05
asas01
#116 asas01 [12269]
Nem is az a paródia, hogy megöl 9x embert, hanem az, hogy néhol annyira eltúlozza a dolgokat(pl a sok vért), hogy azzal még a régi kínai/japán filmeket is túlszárnyalja.

i tell it like it is, cause im a bold figure

Válasz erre

Előzmény: Bagaméri 2005.08.25. 23:44
Bagaméri
#115 Bagaméri [332]
Annyira azért nem paródia. Rengeteget olvastam a régi szamurájok harcművészetéről és sok Kuroszava filmet láttam, amik eléggé meggyőztek arról hogy nem is hülyeség. Ha belegondoltok körbevették a csajt nem támadhatták meg egyszerre mert egymást vágták volna le. A második ugyanolyan jó mint az első, csak ajánlani tudom mindenkinek. Nincs amerikai nyáladzás, nincs hiper nagy történet, nagyon jó film. Én modern szamurájos filmnek tekintem. Az egyik kedvencem mind 2 rész.

"Ezt a vad mezőt ismerem, ez a magyar Ugar"

Válasz erre

asas01
#114 asas01 [12269]
Tényleg paródia egy bizonyos fokig, de Tarantinoról aztán nem lehet azt mondani, hogy nevetségesnek találja a műfajt. Nagy rajongója ezeknek a régi keleti filmeknek.
Egyébként éppen ez a rajongás hozta össze RZA-val.
Sztem midnekettő egyformán jó film. Valamikor biztos megnézem újra.

i tell it like it is, cause im a bold figure

Válasz erre

Előzmény: nihilism 2005.08.25. 21:23
nihilism
#113 nihilism [3144]
Pedig Madsen kurva jo szinesz. Amit a Kutyaszoritoban muvelt, az nem volt semmi. Amugy az a kedvenc filmem Tarantinotol, meg amugy is az egyik best.

Válasz erre

Előzmény: killerbala 2005.08.25. 21:24
killerbala
#112 killerbala [1503]
Kár, pedig már nagyon várom, nem tudom miért, ha jól tudom Madsen játszik benne, nem is értem miért csípem azt a színész de így van meg kíváncsi vagyok rá hogy nyírja ki őket.
Mindent összevetve tényleg egy jó film.

"Ez nem egy munkatábor és nem is egy koncepciós tábor"-Kiszel Tünde

Válasz erre

Előzmény: nihilism 2005.08.25. 21:23
nihilism
#111 nihilism [3144]
Nem a mehbe, sok papirfeldolgozo uzem is van. A japan filmeket parodizalja a verzuhataggal, meg a harccal pl. De amugy a vol 1 nalam egy kedvenc, 10x neztem meg, aztan a masodik mar sokkal gyengebb.

Válasz erre

Előzmény: killerbala 2005.08.25. 21:21
killerbala
#110 killerbala [1503]
A méhben egy rohadt forintot nem adnának érte!
Mit parodizál a Kill Bill?

"Ez nem egy munkatábor és nem is egy koncepciós tábor"-Kiszel Tünde

Válasz erre

Előzmény: nihilism 2005.08.25. 21:20
nihilism
#109 nihilism [3144]
Erdekes, eddig mindenki megerositett a nyelvvizsgas vitaban, mar az, akinek egy kicsi koze van hozza, es nem egy "rigo utcai" ervenytelen vizsgaval rendelkezik. Komolyan nem ertem, hogy meg miert nem vitted el egy hulladekfeldolgozo-uzembe? Biztos kapnal erte egy szazast.

Válasz erre

Előzmény: killerbala 2005.08.25. 21:16
killerbala
#108 killerbala [1503]
Ez egy paródia? Én nem tudom, de nehezen tudom elképzelni, amúgy mit parodizál? Különben, lehet, hogy neked van igazad, nem úgy, mint a nyelvvizsgád vitában...

"Ez nem egy munkatábor és nem is egy koncepciós tábor"-Kiszel Tünde

Válasz erre

Előzmény: nihilism 2005.08.25. 21:14
nihilism
#107 nihilism [3144]
Ismered azt a szot, hogy parodia? ...

Válasz erre

Előzmény: killerbala 2005.08.25. 21:12
killerbala
#106 killerbala [1503]
Látod arra nem is figyeltem, mármint a zenére. De ismerd el, hogy amikor kinyírja Lucy Liut, meg még ha jól számolom 94 embert az azért túlzás!

"Ez nem egy munkatábor és nem is egy koncepciós tábor"-Kiszel Tünde

Válasz erre

Előzmény: asas01 2005.08.25. 21:09
asas01
#105 asas01 [12269]
Éppenhogy a sok vér adta neki a jellegzetes kung fu film hangulatot. Tarantino pontosan tudta, hogy mit és miért csinál és az erdmény egy kurva jó film lett. Egyébként a film zenéjét RZA csinálta a Wu-ból.

i tell it like it is, cause im a bold figure

Válasz erre

Előzmény: killerbala 2005.08.25. 21:01
killerbala
#104 killerbala [1503]
Kill Bill!
Érdekes film. El van túlozva, mindazon által vannak benne negyon jó részek, például amikor elmegy a japán kardgyároshoz.
Ám az az aránytalanulsok vér má-már lerontja a hangulatot.
De az elején a seriff bá irtó nagy:
"-Első fiam!
-Igen apám?
-Ez a fasszopó némber még él!"
Csúnya, gonosz de jó.

"Ez nem egy munkatábor és nem is egy koncepciós tábor"-Kiszel Tünde

Válasz erre

Tyrn
#103 Tyrn [11406]
nekem a ponyvaregény.

Válasz erre

Tyrn
#102 Tyrn [11406]
melyik a kedvenc tarantino filmetek?

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.